(+372) 517 9107 (+372) 58 868 956

ISO-CONNECT VARIO XD

Akende paigaldus, aurutõke, soojustus, heliisolatsioon, passiivmaja
Akende paigaldus, aurutõke, soojustus, heliisolatsioon, passiivmaja
 

Toote kirjeldus

Toote eelised

ISO-CONNECT VARIO XD on niiskuse reguleerimist võimaldav spetsiaalne akende ja fassaadide ühendusalade tihenduslint, kasutamiseks nii sees- kui väljaspool. Lint reageerib erinevatele sesoonsetele temperatuuri gradientidele oma sd-taseme kohanemisega, saavutades sellega aastaringselt kõrge kuivatamise efekti. See vastab EnEV (energiasäästu eeskirjade) nõuetele ning RAL kvaliteedi kindlustamise liidu poolt väljaantud akende ja uste paigaldusjuhiste soovitustele. Tihenduslinti võib kasutada akna veepleki all (välise soojustuskihi osana), teise, alumise kihi tihenduspinnana.
  • Üksainus toode sisemiseks ja välimiseks tihendamiseks (hoiab ära eksimusi kasutamisel, lihtsustab ostmist ja ladustamist)
  • Kõrge kuivamise efekt liitekohtades, tänu niiskust reguleerivale funktsioonile (muutuv sd-tase)
  • Vastupidav hoovihmale, isegi üle 1050 Pa
  • Kõrge vastupidavus rebenemisele
  • Kuni 1 aasta UV kindlus igasugustes ilmastikutingimustes
  • Spetsiaalne fliispind sobib ülekrohvimiseks ja üleliimimiseks
  • Isekleepuvate ribadega efektiivseks paigaldamiseks
  • Vastab energiasäästu standarditele ja RAL paigaldusjuhiste nõuetele
  • 10 aastane toimivuse garantii*
*Tootja poolt täidetud tingimustel (kehtib eelneval kooskõlastamisel)

Kasutusvaldkonnad

ISO-CONNECT VARIO XD tihenduslint on suurepäraselt kasutatav akna ja ukseelementide tihendamiseks seest ja väljast, metallkonstruktsioonides ning akna ja fassaadi ühendustes. Fliisiga kaetud spetsiaalset kilet valmistatakse erinevate kleepimisviimistlustega, selle kiireks ja oskuslikuks paigaldamiseks.
 

Viimistlused

Akende paigaldus, õhutihedus, aurutõke, soojustus, heliisolatsioon, passiivmaja, energiatõhus, hinnaefektiivne, paigaldus, Psi väärtus Versioon A:

ilma kleepuva ribata

Akende paigaldus, õhutihedus, aurutõke, soojustus, heliisolatsioon, passiivmaja, energiatõhus, hinnaefektiivne, paigaldus, Psi väärtus Versioon E: 2SK

sama serva mõlemal küljel kleepribad, fliisi tekstuuri poolel üks akrüül-kleepriba ning lindi siledal poolel üks akrüül-kleepriba

Akende paigaldus, õhutihedus, aurutõke, soojustus, heliisolatsioon, passiivmaja, energiatõhus, hinnaefektiivne, paigaldus, Psi väärtus Versioon B:

SK-lint; siledal küljel üks akrüül- kleepriba

Akende paigaldus, õhutihedus, aurutõke, soojustus, heliisolatsioon, passiivmaja, energiatõhus, hinnaefektiivne, paigaldus, Psi väärtus Versioon F: 2SK-1BT Duo; mõlemal küljel kleepribad, fliisi tekstuuri poolel üks akrüül-kleepriba ning lindi siledal poolel üks akrüül-kleepriba ja üks butüül-kleepriba (skeem lehe teisel küljel)
Akende paigaldus, õhutihedus, aurutõke, soojustus, heliisolatsioon, passiivmaja, energiatõhus, hinnaefektiivne, paigaldus, Psi väärtus Versioon C: SK-fliis; fliisi tekstuuri küljel üks akrüül- kleepriba Akende paigaldus, õhutihedus, aurutõke, soojustus, heliisolatsioon, passiivmaja, energiatõhus, hinnaefektiivne, paigaldus, Psi väärtus Versioon COMPLETE:

kogu külg kleepuva alaga, kõrvuti 2 või 3 eemaldatavat kattepaberit

Akende paigaldus, õhutihedus, aurutõke, soojustus, heliisolatsioon, passiivmaja, energiatõhus, hinnaefektiivne, paigaldus, Psi väärtus Versioon D: BT-lint; siledal küljel üks butüül-kleepriba
 
Tehnilised andmed Standard Klassifikatsioon
Materjali kirjeldus polümeerne fliisi kile
Värvus must
Ehitusmaterjali klass DIN EN 13501-1 E
Hoovihma kindlus DIN EN 1027 ≥ 1050 Pa
sd-väärtus (veeauru läbilaskvus) DIN EN ISO 12572 sõltuvalt keskmisest niiskusest, sd-väärtus vahemikus: ligikaudu 1 m (avatud veeauru difusioonile) ja kuni 12 m (veeauru tõke)**
Õhu läbilaskvuse koefitsient DIN EN 12114 a ≤ 0,1 m³/[h*m*(daPa)ⁿ]
UV – stabiilsus (fliisi külg) ligikaudu 12 kuud
Temperatuurikindluse vahemik ligikaudu -40°C kuni +80°C
Kasutamise temperatuur ligikaudu +5°C kuni +45°C
Mõõtmete tolerantsid DIN 7715 T5 P3 vastab nõuetele
Hoiuaeg 1 aasta, originaalpakendis ja kuivas

**Muutuvat sd-väärtust on võimalik arvutada ainult dünaamilise arvutamise programmiga (näiteks DIN 41083: 2001-07 viidatud kirjanduse [10] kohaselt). Staatilise meetodi kohasel arvutamisel võib kasutada fikseeritud sd-väärtuseks 2,5 m.

 

Paigaldamine

Vali konkreetne variant vastavalt paigalduse olukorrale

Liimitavad pinnad peavad olema niiskusvabad, tolmu-, lahtiste osakeste-, õli-, määrete- ja teiste mittekleepuvate lisandite vabad. Poorset ja imavat pinda tuleb eelnevalt kruntida. Kleebi aknatihenduslint ilma pingeta seina külge, piisava silmusega, et tagada raami ja ehitise vahel nihkumise võimalus. Kui te ei kasuta viimistlusvarianti F, soovitame teha seda liimiga ISO-TOP FLEX-ADHESIVE. Pange liimi piisavalt, et peale lindi kinnivajutamist oleks liimi vööt ligi 30 mm lai ja 1 mm paksune. Butüül-kleepriba varianti kasutades tuleb poorsed pinnad vajadusel eelnevalt kruntida, seejärel asetada kleepriba pinnale ning pressida rulli abil korralikult kinni.

Ülekrohvitaval alal tuleks kasutada kleepimist kogu pinna ulatuses. Kuni 20 mm lindi pinnast tuleks võimalike nihete tarbeks jätta liimimata. Nurgad ja ülekatted tuleb liimida ISO-TOP FLEX-ADHESIVE liimiga. Lint, mille külg on täielikult kaetud kleepekihiga COMPLETE, ei vaja tasapinnalisel seinal täiendavalt liimi ISO-TOP FLEX ADHESIVE. Juhime tähelepanu, et ainult fliisiga kaetud poolt võib ülekrohvida. Väljapoole kleebitud akna ühendusala tihenduslint tuleb alati varjata. Akna veepleki all, alumise tihenduspinnana kata sellega kogu ava laius, keerates nurkades üles ava põskedele, pöörates erilist tähelepanu nurkadele (kasutades võimalusel eelnevalt valmistatud nurkasid) ja kinnita see liimiga ISO-TOP FLEX-ADHESIVE. Üksikasjalikku informatsiooni tööoperatsioonide kohta leiab paigaldusjuhistest.

Vario XD 1, Akende paigaldus, aurutõke, soojustus, heliisolatsioon, passiivmaja

2 SK- 1 BT DUO

Vario XD 2, Akende paigaldus, aurutõke, soojustus, heliisolatsioon, passiivmaja

2 SK and ISO-TOP FLEX-ADHESIVE

Connect Vario xd 3, Akende paigaldus, aurutõke, soojustus, heliisolatsioon, passiivmaja

SK- mõlemapoolse kleepribaga lengile liimimiseks

Connect Vario xd 2, Akende paigaldus, aurutõke, soojustus, heliisolatsioon, passiivmaja

SK- ühepoolse kleepribaga lengile liimimiseks

Mõõtmed

Laiused: 70 – 600 mm (sõltuvalt viimistlusest)

Pakendamine

Rullides, lindi pikkus rullis 50 m (viimistlused A, B, C, D, E ja F), 30 m (viimistlus COMPLETE)
 
Tooteleht (eng)

Käesolevas dokumendis esitatud üksikasjad ja teave põhinevad antud hetkel olevatel parimatel teadmistel. Need on mõeldud üldinfoks ning soovituslik on, et kasutajad teeksid oma katsetusi iseenda eritingimuste juures, et veenduda toote sobivuses, selle eeldatavaks kasutamiseks. Käesolevates juhistes toodud üksikasjade osas ega info lõplikus täiuslikkuses ei saa anda üheselt garantiid ega vastutust. Me jätame endale õiguse eelneva eelteatamiseta täiustada või muuta tehnilisi nõudeid ning infot.