(+372) 517 9107 (+372) 58 868 956

Materjal

 
 PUR/PIR, polüuretaan, soojustus, soojustusplaat, isolatsiooniplaat, vaakumpaneel, soojusjuhtivus, soojusjuhtivustegur

PUR/PIR-jäik vaht – suurte eelistega õhuke soojustus

Materjal

PUR/PIR isolatsiooniplaat on loodussõbralik materjal, mille valmistamiseks ei ole kasutatud CFC ja HCFC gaase ega kiudaineid. PUR/PIR jäik vaht talub hulgaliselt erinevaid kemikaale, mida kohtab tavatarbimises. See ei mädane, on ebasobiv pinnas seentele, hallitusele ja mikroobidele, on lõhnatu ning füsioloogiliselt ohutu.

Soojustuse näitajad

PUR/PIR jäik vaht torkab silma erakordselt madala soojusjuhtivusega. Seega meie soojustustooted, mille soojusjuhtivuse grupp on TCL 023 kuni TCL 030 pakuvad optimaalset soojustust minimaalse paksusega. Võrreldes tavapäraste soojustusmaterjalidega hoiad kokku ligikaudu 40% materjali paksusest. Selle arvel suureneb kasutatava ruumi maht.

Tulekaitse

PUR/PIR jäika vahtu toodetakse ehitusmaterjali tulekindluse klassiga B2. See ei hõõgu, ei sula leekides ja ei lagune tükkideks langevate põlevate tilkadena.

Temperatuurikäitumine ja veeimavus

PUR/PIR jäigal vahul on lai kasutustemperatuuri vahemik. Lühiajaliselt talub see temperatuuri kuni +250 °C ning sellega seoses talub kontakti kuuma bituumeniga. Tavaline kasutustemperatuur -30 kuni +90 °C. Ka kõige ekstreemsemate temperatuuride korral on PUR/PIR mõõdupüsiv ja stabiilne. PUR/PIR jäikade vahtude struktuur on enamjaolt suletud pooridega ning selle pikaajaline veeimavus võib ulatuda maksimaalselt 2 kuni 5% selle mahust.

Ehitusbioloogia

Tuginedes Karl Heinz Sirtl’I (Institut Bio-Bauforschung) uurimustele on PUR/PIR jäigal vahul positiivne ökoloogiline bilanss ning seda võib ilma piiranguteta kasutada ökoloogilise ja rohelise ehituse tarbeks.

Keskkond ja ökoloogia

Olelusringluse hindamisel on PUR/PIR soojustustooted eeskujulike näitajatega. Nende tootmiseks vajatakse ainult murdosa väärtuslikust energiast, mida see aitab säästa järgnevate dekaadide jooksul. Ning nende elutsükli lõpus, mis on enam kui 50 aastat, omab iga kuupmeeter antud materjali kütteväärtust, mis on samaväärne 21 liitrist kütteõlist saadava energiaga. Seega jäätmete maht on minimaalne ja seda iseloomustab keskkonnasõbralikkus. Meid ümbritsev keskkond saab vabamalt hingata, sest iga kokkuhoitud liiter kütteõli hoiab ära atmosfääri sattumast 3 kg süsihappegaasi (CO2). Muuseas: Linzmeier taaskasutab tootmisjäätmed ja ehituse ülejäägid LINIREC ehitusplaadi tootmiseks, mis omakorda pikendab materjali elutsüklit.