(+372) 517 9107 (+372) 58 868 956

Fassaadimaterjal aastakümneteks

Kestvalt kaunis Resysta fassaadimaterjal

Üks levinumaid eramute fassaadimaterjal on puit. Puitfassaadi hind võib olla suhteliselt odav kuid soovides fassaadile pikemat eluiga, tuleb juurde maksta vastupidavama puidu või eeltöödeldud laudise eest. Kõigest hoolimata tuleb juba mõne aasta pärast hooldusele pühenduda.
 
Fassaadikate, laudis, puitribid, seinakateFassaadikate, laudis, puitribid, seinakateFassaadikate, laudis, puitribid, seinakateFassaadikate, laudis, puitribid, seinakate
Päikesekiirgus hävitab puitu ja lagundab ka kaitsvat värvikihti. Oksakohtadest eraldub vaik, puit praguneb ja värvikiht pleekub. Varjuküljes seevastu ei kuiva märgunud puit piisavalt kiiresti ja see loob soodsa keskkonna mikroorganismidele: vetikatele, hallitusele, seentele ja teistele puidukahjuritele. Vana värv tuleb maha kraapida ja pinnad uuesti värvida, halvemal juhul tuleb laudis välja vahetada.
Õige tihti on majade fassaadid kombineeritud erinevatest materjalidest, põhiliselt selleks, et hoone visuaalselt põnevam välja paistaks. Üks võimalik kombinatsioon on krohvitud fassaad, millel on puiduga kaetud väiksemad pinnad. Kui näiteks hele krohv maja päiksepoolsel küljel oma välimust aastatega väga ei kaota, siis puidust osa samas seinas muutub kiirelt koledaks. Muutuse kiirus sõltub mitmest tegurist – puidu tüübist, värvi tüübist ja paksusest, päikesekiirguse kestvusest, niiskuse ligipääsust jne.
     
Selleks, et parandada kombineeritud fassaadide jätkusuutlikkust ja vähendada hoolduskulusid, kasutatakse mitmeid plaat- ja komposiitmaterjale. Meie pakutav Resysta on riisisõkaldest, soolast ja õlist valmistatud kuid puidu välimusega komposiitmaterjal. See on täiesti veekindel materjal, mis peab vastu ka kõige karmimates päikesekiirguse tingimustes. Materjal on ilma oksakohtadeta, ei pragune, ei hallita, ei mädane ega meeldi kahjuritele. Resysta tooted saab üle värvida paljudes erinevates toonides ja pealispinna võib muuta mustust hülgavaks läbipaistva pinnakaitsekihiga. Ka Resysta värvid ja pinnakaitse on kõrge UV-kiirguse kindlusega.
Fassaadi katmiseks sobivate Resysta toodete info leiate OÜ Ruumala kodulehelt. Fassaaditoodete hulgast (link: https://www.ruumala.com/terrass-ja-aed/fassaad/toote-valik/ ) leiate poolpunnlaua välimusega 95 mm ja 140 mm laiune profiilmaterjali, kruvikinnitusega roovitusele, nagu tavaline puitlaudis. Samas on ka 290 mm laiused elemendid, millel on olemas ka otsa- ja nurgatükid ning kinnitamiseks vajalikud detailid. Aiatoodete hulgas (link https://www.ruumala.com/terrass-ja-aed/aed-piirded-tarvikud/toote-valik/ )on 65 mm ja 105 mm laiused rombikujulise profiiliga tooted, mida saab ilma nähtavate kruviavadeta klambrite abil roovitusele kinnitada.

Sa ei soovi oma aega fassaadi hooldamisele kulutada?  Siis mõtle Resysta peale.

  Terrass, decking, aed, fence, laudis, wall cladding, fassaadimaterjal 
   

Resysta näidistega ja värvivalikuga saate tutvuda Ruumala kontoris Tallinn, Kadaka tee 42a. Kõigile küsimustele vastame telefonil +372 5886 8956.

 

Omadused

 

Võrdlus teiste materjalidega

   

Xenon katse

 

Värvivalik

Kui sa leidsid enda tarbeks kasulikku informatsiooni või soovid seda sõbraga jagada, siis salvesta www.ruumala.com oma arvuti järjehoidjaribale. Küsimuste ja huvi korral võtke meiega ühendust.